/Files/images/логопед.jpg

Чи потрібен дитині логопед?

Чи потрібен дитині логопед чи варто набратися терпіння і почекати, поки син або дочка навчаться розмовляти самі?

Щоб це зрозуміти, потрібно звертати увагу на характер мовних проблем. Ось що говорить про те, що дитині потрібно відвідати логопеда:

Заміна певних слів абсолютно несхожими за звучанням вигаданими словами: наприклад, замість «риба» — «ки», замість «собака» — «миа», і т. п. Навіть маленькі діти, коли не можуть вимовити якесь слово, намагаються вимовляти щось схоже за звучанням (тобто зрозуміло, що малюк має на увазі саме те, що треба, тільки не може правильно озвучити) – але велика кількість дивних, нелогічних замін слів говорить про проблеми логопедичного характеру!
Перестановка складів, підстановка неправильних звуків в слова. Наприклад, замість «тепер» — «петер», замість «ложка» — «лофка», іт. д.Для трьохлітки це більш-менш нормально, але у віці п’яти-шести років це вже вважається проблемою.
Поширена проблема – гаркавість, не вимова букви «р». Або, що зустрічається рідше – шепелявість, тобто насичення мови шиплячими замість інших приголосних.
Малий словниковий запас, простота і убогість мовлення у дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Так буває у хлопчиків і дівчаток, які мало читають і з якими мало спілкуються, обходячись окриками і короткими побутовими фразами. Але так трапляється і з тими дітьми, які не відчувають дефіциту якісного спілкування – і тоді це проблема або логопеда, або психолога.
Буває, що дитина взагалі говорить невиразно, мимрить, може розмовляти тільки тихо, «ковтає» багато звуків, через що мова стає малозрозумілою. Якщо це відбувається у віці старше трьох років – у наявності логопедична проблема.

Врахуйте, що в ряді випадків малюкові потрібна не тільки суто логопедична, але і психологічна допомога, щоб заговорити добре – і логопед зобов’язаний передати маленького пацієнта до психолога, якщо це необхідно. Радимо у цьому випадку не лякатися, а вчасно проконсультуватися з цими фахівцями!

Кiлькiсть переглядiв: 91

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.