/Files/images/щеплення.jpg

Чи може дитина без щеплень відвідувати дитячий садочок?

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень на сьогоднішній день є найбільш актуальним. Причин вчасного непроведення вакцинації може бути декілька: відмова батьків, медичні протипоказання, алергічна реакція дитини на препарат або ж відсутність вакцини в певний календарний період. Але відсутність щеплень у дитини не означає, що вона хвора, і не може відвідувати дитячий садочок.
На сьогоднішній день законодавство України таким чином регулює це питання:
  1. Відповідно до ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту, Згідно ст. 36 «Про дошкільну освіту», батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад.
  2. У відповідності п. 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305, прийом дітей в дошкільний навчальний заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі таких документів: заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
  3. Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 434 від 29.11.2002 та затвердженого цим наказом «Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».
  4. У розділі 1, п.6 «Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України № 434 від 29.11.2002 чітко зазначено, що «питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією», яка створюється лише на базі державних поліклінік.
Кiлькiсть переглядiв: 110

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.